Ana içeriğe atla

Vakıf ve İmparatorluk - Vakıf Serisi - Isaac AsimovIsaac Asimov'un Vakıf serisine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün notlarını paylaşacak olduğumuz kitap "Vakıf ve İmparatorluk" hadi başlayalım.


"Güzel hayallerini boş yere ziyan etmişsin."

"Yapabiliriz ile 'Yapacağız' sözcükleri arasında çok büyük bir fark ve. Sen sadece gevezelik ediyorsun."

"Zaten sadece doğuştan ahmak olan kimselerin babalarından bir şeyler miras aldıkları söylenebilir."

"Şu ana kadar düşünmekten çok içildi, çalışmaktan çok aşk yapıldı."

"Mağraların ışıkları söndüğü zaman dürüstler ve çalışkanlar uykuya dalar."

"Ama altı adam ve altı silah bir insanı kolaylıkla ikna ederdi."

"Püf.. Uzaklıklar gerçeği bir sis gibi gözlerden gizliyor. Vakıf sadece bir tek dünyadır. Vatandaşları da sıradan insanlar. Onlara ateş ettiğiniz takdirde ölürler."

"İlk adım atıldı mı her şey kolaylaşır."

Bu yazı ile birlikte serinin tamamına ait notları paylaşmış bulunuyorum. Dilerim kitapları okuma fırsatını bulursunuz. Sevgiyle kalın.

 Isaac Asimov ve Vakıf Serisi

Vakıf Kurulurken
Vakıf
İkinci Vakıf
Vakıf'ın Sınırı
Vakıf İleri
Vakıf ve Dünya

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

C# pixel, görüntü işleme

İlk olarak Görüntü İşleme ile ilgili olan yazıyı okumanızı tavsiye edilir. http://yzgrafik.ege.edu.tr/~tekrei/dosyalar/sunum/gi.pdf bu dökümanın 25.sayfasındaki formülü kullanarak siyah beyaz bir resim yapalım dedim. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi oldu. Kaynak kodda şu şekilde ya da c# Pixel İşleme using System; using System.Collections.Generic; using System.ComponentModel; using System.Data; using System.Drawing; using System.Linq; using System.Text; using System.Windows.Forms; namespace pixelIsleme { public partial class Form1 : Form { public Form1() { InitializeComponent(); } Bitmap PixelTara( Bitmap Goruntu) { Bitmap yeniGoruntu = new Bitmap (Goruntu.Width, Goruntu.Height); //Bitmap sınıfımızı oluşturduk. for ( int i = 0; i < Goruntu.Width; i++) //resmi yatay olarak taramak için { for ( int j

C# Görüntü işleme

İlk Olarak Burayı Okumalısınız Öncelikle görüntü işleme üzerine olan kodları birebir hepsini ben yazmadım bunun için google da “c# color tracking” diye bir arama gerçekleştirdim ve referans olarak http://www.uguryalcin.de/c/372 adresini belirledim. Konuya geçecek olursak, ilk önce birkaç kütüphane dosyasına ihtiyacınız olacak. örnek projede kütüphaneler mevcut bunlar kendinizi daha da ileri götürmek için. aforge kütüphanesini indirmek isteyebilirsiniz. Ekran görüntüsü. Ben aslına bakarsanız kod anlatma konusunda pek iyi değilim. Örnek projeyi indirin. Kodları silin aralarına bir şeyler eklemeye çalışın ve öğrenin. Şimdi yeni bir soru ile daha karşılaşıyoruz. Aynı anda birkaç görüntü almak istersek ne yapmalıyız. Aslında onunda cevabı basit ama biraz da sizin araştırma yapıp kendi blogunuzda yayınlamanız için onu size bırakıyorum. Yayınlamış olduğunuz yazıyı yorumlardan paylaşırsanız çok mutlu olurum. Sağlıcakla kalın :) using System; using System.Collections.G